• امروز : یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳

رئیس فدراسیون شنا: آذربایجان‌غربی تبدیل به قطب میزبانی رقابت‌های ورزشی شده است

  • کد خبر : 38590
  • 22 آذر 1402 - 10:28
رئیس فدراسیون شنا: آذربایجان‌غربی تبدیل به قطب میزبانی رقابت‌های ورزشی شده است
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه واترپلو گفت: استان آذربایجان‌غربی به قطب میزبانی رقابت‌های ورزشی تبدیل شده است.

به گزارش ارومیا نوین، محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه واترپلو با اشاره به تبدیل استان آذربایجان‌غربی به قطب میزبانی رقابت‌های ورزشی اظهار کرد: امیدواریم با انتخاب رییس هیات این استان، شاهد بازگشت به جایگاه برتر کشوری در رشته‌های شنا، شیرجه و واترپلو باشیم.

 وی گفت: شاهد رقابت نزدیکی در مجمع امروز انتخاباتی استان آذربایجان‌غربی بودیم و با انتخاب منتخب اعضای مجمع، برای روزهای رو به رشد این رشته ورزشی در استان آذربایجان‌غربی با همراهی جامعه شنا، شیرجه و واترپلو استان امیدوار هستیم.

وی ادامه داد: استان ذربایجان‌غربی، استعدادهای قابل توجهی در رشته‌های مختلف چون شنا و واترپلو دارد و انتظار داریم با نگاه برابر به همه شهرستان‌ها و بهره‌مندی از همه ظرفیت استان چون پیشکسوتان، مربیان و قهرمانان، شاهد اوج گیری دوباره آذربایجان‌غربی در این رشته‌ها باشیم طوری که در سالیان اخیر این استان از پیشروهای کشور بوده است.

وی افزود: این روزها شاهد حضور واترپلو کشورمان در جایگاه قابل قبولی در آسیا هستیم با این حال در رشته شنا به عنوان یکی از رشته‌های مهم و پرمدال مسابقات مختلف، نیازمند یک برنامه بلندمدت با همراهی نهادهای مختلف هستیم و هرچند روند رو به رشدی در این رشته داشته‌ایم ولی کسب مدال عزم همگانی را می‌خواهد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار کرد: همراهی وزارت ورزش و جوانان برای سرمایه‌گذاری و اختصاص حداقل یک سالن در هر استان به هیات‌های استانی و یک استخر به هیات‌های شهرستانی برای استعدادیابی و کمک و همراهی آموزش و پرورش برای پرورش استعدادها همراه تحصیل طی یک برنامه بلندمدت دستیابی به مدال را در افق بلندمدت ممکن خواهدکرد.

مصاف تیم شهرداری ارومیه با پیکان تهران
مشاهده

رضوانی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی که این رشته ورزشی با آن مواجه شد، شیوع بیماری کرونا بود که بدلیل تعطیل شدن استخرها، روند رو به رشد را کند ضربات جبران ناپذیری به ورزشکاران این رشته وارد کرد با این جال با پایان بیماری ، اکنون لیگ‌های شنا، شیرجه و واترپلو در کشور در حال برگزاریست و اردوهای تیم ملی نیز برای حضور قدرتمند در رقابت‌های رده‌های سنی آسیا که اواخر بهمن و اوایل اسفند ر فیلیپین برگزار خواهدشد برگزار می‌شود و انتظارداریم کاروان پرامید ما در این رقابت‌ها درخشان ظاهر شوند.

رضوانی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب درخصوص «ایران قوی ورزش قوی» اظهار کرد: حرکت کارشناسی و روند رو به جلو می‌تواند کشورمان را ابتدا در آسیا و سپس در جهان در رشته‌های مختلف پیش رو کند و در این خصوص نیازداریم همگی برای دستیابی به موفقیت با برنامه‌ریزی و همراهی نهادهای مختلف به این مهم دست یابیم.

پایان پیام

لینک کوتاه : https://urmianovin.ir/?p=38590