• امروز : یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳

استاندار آذربایجان‌غربی: موظف به صیانت از آرای مردم و تامین سلامت انتخابات هستیم

  • کد خبر : 41403
  • 29 بهمن 1402 - 7:29
استاندار آذربایجان‌غربی: موظف به صیانت از آرای مردم و تامین سلامت انتخابات هستیم
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: متولیان برگزاری انتخابات در استان، موظف به صیانت از آرا و جلب اعتماد مردم و تامین سلامت انتخابات هستند.

به گزارش ارومیا نوین، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد انتخابات استان، با تاکید بهره گیری از تمامی ظرفیت های استان برای برگزاری انتخابات اظهار داشت: از تمامی ظرفیت ها و امکانات قانونی استان و شهرستان ها برای برگزاری انتخابات باشکوه استفاده می شود.

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین هماهنگی دستگاه‌های مختلف استان برای تامین امکانات برگزاری انتخابات را ضروری دانست و افزود: در حوزه های ارتباطات و زیرساخت های برگزاری انتخابات، تمام توان دستگاه های متولی و اجرایی با آمادگی حداکثری به کار گرفته شود.

وی بر آمادگی جهت جلوگیری از بروز هرگونه خلل در روند برگزاری انتخابات نیز تاکید کرده و افزود: با توجه به شناسایی ۳۵۲ نقطه صعب العبور در آذربایجان غربی، همه امکانات برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بخصوص در مناطق دورافتاده، فراهم خواهد شد.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه مهم ترین رویداد کشور برگزاری انتخابات است، اضافه کرد: تمامی دستگاه های اجرایی استان موظف به همکاری با فرمانداری ها و بخشداری ها درخصوص تامین امکانات مورد نیاز برگزاری انتخابات هستند.

وی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت قوی در انتخابات، افزود: تدابیر لازم در شهرستان ها برای تشویق مردم برای حضور حداکثری در انتخابات با استفاده از ظرفیت علما، نخبگان، دانشجویان، فرهنگیان و … اندیشیده شود.

استاندار آذربایجان‌غربی به رفع ابهامات برخی از افراد جامعه برای حضور در انتخابات نیز اشاره کرده و یادآور شد: استفاده از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی برای تبیین اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات ضروری است.

معتمدیان همچنین با تاکید بر جلوگیری از هرگونه تخریب و اختلاف افکنی در فضای انتخابات، افزود: از ظرفیت اقوام، مذاهب، احزاب و گروه های سیاسی مختلف برای آماده سازی زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات بهره برده شود.

۵۱۰ واحد مسکونی ویژه نیروهای مسلح در ارومیه ساخته می‌شود
مشاهده

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تبیین بایدها و نبایدهای انتخابات برای کاندیداها، تصریح کرد: نباید برای رای آوردن، فضای انتخابات و استان توسط کاندیداها آلوده به مباحث قومیتی و غیراخلاقی شود.

استاندار آذربایجان‌غربی به رعایت عدالت و پرهیز از هرگونه حمایت مدیران از کاندیداها نیز تاکید کرده و افزود: ظرفیت دستگاه های اجرایی نباید به صورت ناعادلانه در اختیار برخی از کاندیداها قرار گیرد و بی شک در صورت مشاهده هرگونه تخلف، شدیدترین برخورد قانونی با ضربه زنندگان به اعتماد مردم انجام خواهد شد.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه کاندیداها و روسای ستادهای انتخاباتی درخصوص قوانین انتخابات توجیه خواهند شد، اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده برای جلوگیری از هرگونه اخلال در پیش و پس از برگزاری انتخابات انجام می شود.

وی در پایان با تاکید بر تامین امنیت انتخابات و جلوگیری از وقوع هرگونه چالش احتمالی، افزود: تدابیر لازم برای مقابله با هرگونه توطئه و تهدید دشمنان اندیشیده شده و با تعامل و همکاری نهادهای نظامی و امنیتی، انتخابات آذربایجان غربی در امنیت کامل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://urmianovin.ir/?p=41403